Čtvrtek, 23. května 2024

Ukliďme Česko 2024

Ukliďme Česko 2024

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která každoročně probíhá napříč celou Českou republikou. Hlavním úklidovým dnem letošního jedenáctého ročníku je sobota 6. dubna. Desítky tisíc dobrovolníků budou opět uklízet odpad v lesích, podél komunikací, v chráněných územích i v obcích a městech.

I když je hlavní termín pro letošní jaro sobota 6. dubna, úklidy budou probíhat i později. Přidat se může opravdu každý. Více informací naleznete na www.uklidmecesko.cz.

Cíle iniciativy Ukliďme Česko jsou blízké i našemu kolektivnímu systému, protože i naším posláním je ekologicky se postarat o odpad, konkrétně o vysloužilá elektrozařízení. EKOLAMP tak aktivně pomáhá v prevenci vzniku černých skládek. Čisté prostředí je nejen naší současnou prioritou, ale také závazkem vůči příštím generacím.

MYSLÍME EKOLOGICKY. NA BUDOUCNOST

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů