Neděle, 19. května 2024

Dubnová Priorita je o zelené modernizaci a úspěšných projektech

Zelená modernizace je a bude tématem naší společnosti. V Prioritě si můžete přehledně přečíst, jak se bude financovat a co nás čeká.

Dubnová Priorita je o zelené modernizaci a úspěšných projektech

Nezapomíná se ani na vodovody a kanalizace, které většinou spravují obce. Na investice do vodohospodářské infrastruktury jsou připravené další miliardy korun.

Obsáhleji se také věnujeme tématu energetických úspor. Pro majitele rodinných domů může být určitě zajímavé výhodné úvěrování pro rekonstrukci starých domů, aby byly energeticky úspornější. Stovky milionů korun pak podpoří úspory ve veřejných budovách.

Mnohé nové budovy už vyrůstají jako úsporné. Příkladem může být nová základní škola v Přezleticích ve Středočeském kraji, do které už chodí děti a která jim nabízí sofistikovaný prostor pro vzdělávání.

Píšeme také o nových dotačních výzvách různého zaměření, o tom, že přibyly stovky stromů, o revitalizacích parků, vnitrobloků a dalších projektech. V reportáži vás vezmeme do remízů a v rubrikách Zahraničí a Technologie se mrkneme na korek a papír.

PRIORITA 4/2024 zdarma ke stažení

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů