Úterý, 28. května 2024

Praha 1 pokračuje v instalaci mlžících zařízení pro ochranu před vysokými teplotami

Praha 1 pokračuje v instalaci mlžících zařízení pro ochranu před vysokými teplotami

Celkem bylo v uplynulých letech nainstalováno 9 mlžících zařízení, která jsou napojena na pozemní hydranty a nevyžadují žádné výkopové či stavební zásahy. Instalace zařízení tak byla rychlá a efektivní, což umožnilo rychlou reakci na vysoké letní teploty.

Spolupráce s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK a.s.) byla během celého období instalace zařízení bezproblémová. Technický personál společnosti operativně reagoval na jakékoli situace, kdy zařízení nefungovalo správně, a zajistil jejich rychlou opravu.

V letošním roce bude v rámci nové smlouvy s PVK nainstalováno dalších 8 mlžících zařízení ve stejných lokalitách jako v předchozích letech (Újezd, Náměstí Republiky, Ovocný trh, Staroměstské náměstí, Havířská ulice, Uhelný trh, Jungmannovo náměstí). Smlouva zahrnuje nejen spotřebu vody, ale také instalaci a deinstalaci zařízení, údržbu, technický servis a operátorské služby.

Místostarostka Prahy 1, Kateřina Klasnová, k plánům na instalaci mlžících zařízení uvedla: ,,I letos bude Praha 1 spolupracovat s PVK a na podzemní hydranty bude napojeno osm mlžítek v ulicích centra. Uvědomujeme si, že se stále vzrůstajícími teplotami je třeba reagovat a naší prioritou je kromě přidávání nových vodních prvků zejména zprovoznění všech stávajících kašen, pítek a fontán. Už loni jsme na tom intenzivně pracovali a došlo ke znovuzprovoznění např. Wienerovy kašny na Uhelném trhu, fontány na Senovážném náměstí, kašny v Petrské čtvrti, kašny vedle sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí či díky spolupráci s TSK fontán v mostovce Mánesova mostu."

Iniciativa je součástí širší strategie městské části Praha 1 zaměřené na zlepšení mikroklimatu a životního prostředí v centrálních částech Prahy. Zároveň přispívá ke zvýšení pohodlí a kvality života občanů i návštěvníků hlavního města.

http://www.praha1.cz/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů