Pátek, 24. května 2024

Radnice v Praze si rozdělí od města 23,87 milionu Kč na boj se změnou klimatu

Radnice v Praze si rozdělí od města 23,87 milionu Kč na boj se změnou klimatu

Pražský magistrát letos rozdělí mezi městské části na dotacích na projekty týkající se boje se změnou klimatu 23,87 milionu korun, což je meziročně více. Peníze budou moci využít například na výsadby stromů, úpravy zeleně nebo projekty zadržování vody v krajině. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Přidělení dotací musí ještě schválit městští zastupitelé.

Projekty radnice udělají jako součást takzvaného klimatického plánu, který Praha schválila. Plán zahrnuje záměry na zlepšení životního prostředí a snížení emisí.

Podporu získají od města především projekty, které povedou ke zlepšení životního prostředí především ve třech oblastech. První je výsadba stromů nebo keřů a údržba zeleně, druhou například revitalizace ploch, obnova cest nebo mobiliáře a poslední potom projekty k zadržování vody a hospodaření s dešťovou vodou.

Podle schváleného klimatického plánu chce hlavní město snížit emise skleníkových plynů o 45 procent do roku 2030 a o 100 procent do roku 2050.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů