Čtvrtek, 23. května 2024

CzechGlobe se zapojí do oslavy Dne Země

CzechGlobe se zapojí do oslavy Dne Země

V sobotu 20. dubna proběhnou v Brně v parku pod Špilberkem oslavy Dne Země. Akce, kterou připravuje město Brno ve spolupráci se školským zařízením pro ekologické vzdělávání Lipka, se v letošním roce ponese v duchu ,,méně odpadů - méně dopadů" a návštěvníkům mj. poradí, jak nám i přírodě ulevit od zbytečného odpadu.

Do akce se zapojí rovněž Oddělení dálkového průzkumu Země z CzechGlobe. Na našem stánku se společně obrazně podíváme na řízenou skládku tuhého komunálního odpadu, do které všichni přispíváme. Nejdříve pěkně z výšky z letadla nebo dronu a pak se po ní i projdeme. Dozvíte se, jak řízená skládka tuhého komunálního odpadu vypadá, z čeho se skládá, co se tam děje, co na ní roste a jak dálkový průzkum Země přispívá k určení objemu odpadů, hodnocení teplotního chování a zastoupení pokryvu rostlinami. Pokud Vás naše ,,exkurze po skládce" přiměje k zamyšlení, jak můžete sami přispět k nižší produkci odpadu, budeme rádi. Těšíme se na Vás!

Účast na akci podpořil projekt TA ČR SS06020164 (2023 - 2025) Nové metody hodnocení objemu a povrchu aktivních a rekultivovaných skládek.

http://www.czechglobe.cz/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů