Sobota, 15. června 2024

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 mil. Kč, podobně loni

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 mil. Kč, podobně loni

Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní.

Cílem programu se zaměřením na životní prostředí má být podle dokumentu zapojení co nejširšího spektra občanských aktivit, jednotlivců, spolků i jiných organizací do činností týkajících se této problematiky v hlavním městě.

Program má podpořit zejména projekty, které se věnují veřejné zeleni, cirkulární ekonomice, ochraně přírody, ekologické výchově, výukovým a vzdělávacím programům pro školy, adaptaci nebo zmírňování následků klimatické změny.

Magistrátu podle dokumentu přišlo 246 žádostí o dotaci od 139 různých žadatelů. Peníze po vyhodnocení půjdou 88 žadatelům na 145 projektů.

V loňském roce vydala metropole na projekty životního prostředí 40 milionů korun, podpořila 130 projektů. Celkem úřad obdržel 280 žádostí od 163 žadatelů v celkové hodnotě 110,27 milionu korun.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů