Středa, 24. července 2024

Kontroly ČOI v loňském roce

Kontroly ČOI v loňském roce

Česká obchodní inspekce se v roce 2023 zaměřila na kontrolu dodržování zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností. Celkem provedla 1398 kontrol, přičemž porušení některého z ustanovení uvedeného zákona zjistila v 640 případech.

Celoroční kontrolní akce byla zaměřena na dodržování povinností právnických a podnikajících fyzických osob v postavení výrobce, distributora a posledního prodejce. Nejčastějším prohřeškem bylo neuvádění příspěvku na recyklaci odděleně od ceny výrobku. Jak správně tuto povinnost plnit, zjistíte v našem jednoduchém návodu. Dále šlo hlavně o porušení informačních povinností.

Bližší informace naleznete v tiskové zprávě ČOI.

EKOLAMP svým členům poskytuje pravidelný informační servis a stálou podporu při dodržování zákonných povinností. Pomáháme jim tak snižovat riziko porušení předpisů a s tím spojených pokut. V případě potřeby se na nás můžete s důvěrou obrátit.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů