Pondělí, 22. července 2024

Miniseriál Kořeny lesa od 3. června v České televizi

Miniseriál Kořeny lesa od 3. června v České televizi

Oblíbený moderátor Vladimír Kořen natočil čtyřicet dvouminutových dílů, ve kterých seznamuje se zajímavostmi české přírody, a zvláště lesů.

,,Lesy patří do českého srdce. Je to část přírody, kterou vnímáme velmi citlivě. S kamerou jsme vyrazili na jedinečná místa v celé republice. Od vzácných tisin na břehu Berounky po lužní lesy na soutoku Moravy a Dyje. Všímali jsme si také různých typů hospodaření, které se snaží skloubit tři důležité roviny. Přirozeně ekonomiku na jedné straně, péči o druhově bohatou přírodu na straně druhé. Třetí rovina teď trápí lesníky asi nejvíc: stálost lesa v rozkolísaném podnebí. Lesníci velmi silně pociťují dopady změn klimatu. Od orkánů či tornád přes kůrovcové sucho po bleskové povodně. Lesní hospodáři mají les rádi a hledají cesty, jak udržet všechny tři roviny v rovnováze. I kvůli tomu se české lesy výrazně mění. Od jednoho druhu k pestrosti," řekl.

Podle generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka mají diváci skvělou příležitost seznámit se s tím, proč a jak lesníci hospodaří. ,,Na jednotlivé díly se moc těším a doufám, že se budou líbit. Jsem zvědavý i na reakce," dodává.

ČT1 uvede premiéry dílů každý všední den od 17 do 18 hodin, a to až do konce června. Reprízovat se budou večer na programu ČT2. Přes prázdniny seriál z obrazovek zmizí a vrátí se v říjnu.

http://lesycr.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů