Pondělí, 24. června 2024

Červnová Priorita je o Norských fondech a úspěšných projektech

Červnová Priorita je o Norských fondech a úspěšných projektech

Léto přichází, Norské fondy končí. Spolupráce s Nory přinesla desítky skvělých projektů, které u nás budou pomáhat životnímu prostředí v mnoha dalších letech. Jak může jeden takový úspěšný projekt vypadat, můžete vidět v Kuřimi, kde upravili park u nádraží. Zmiňujeme se i o dalších ,,norských" projektech.

Končí také uhelné kotle, které hodně kouří a vysílají do ovzduší prach a nepěkné chemické sloučeniny, které pak dýcháme. Hodně lidí už využilo kotlíkové dotace, v textu se dočtete, co můžete dělat, pokud máte ještě doma uhelný stroj.

Dotace na podporu kompostáren a aplikaci rozložených zbytků se prodlužují. V reportáži se můžete seznámit s kuňkou ohnivou. Je to holka jedna obojživelná, která je bohužel ohrožená.

Přibližují se prázdniny, podíváme se na univerzitu, kde mají novou zelenou střechu. A když už děti nebudou chodit pár týdnů do školy, mohou se vyblbnout na pláccích a hřištích, které vznikly na Praze 12.

Jako tip na letní výlet mohou sloužit Tomíkovice, kde vzniklo biocentrum s vodní plochou, ve které je možné svlažit tělo zchvácené horkem a prachem cest. Místní biocentrum pojmenovali po bývalém starostovi sousední obce, který projekt rozjel, ale již jej bohužel nemohl dokončit.

Jako tradičně se podíváme do zahraničí a na nové technologie, které mají vztah k životnímu prostředí. A v Prioritě najdete i mnoho dalšího, včetně mnoha případů úspěšných projektů.

PRIORITA 6/2024 zdarma ke stažení

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů