Úterý, 23. července 2024

Lesy ČR podpořily iniciativu Hospodaříme s odpovědností

Lesy ČR podpořily iniciativu Hospodaříme s odpovědností

Zlepšit dialog lesníků s veřejností chce prostřednictvím celostátní kampaně Hospodaříme s odpovědností, která dnes začala, Lesnicko-dřevařská komora. Lesy České republiky tuto iniciativu podporují.

Kromě webových stránek a debaty na sociálních sítích se chystá série diskusí v obcích a městech. První z nich se uskuteční na jižní Moravě v oblasti Ždánického lesa a Chřibů.

,,Naše příroda a životní prostředí ochranu bezesporu potřebuje. Ovšem takovou, která násilně nevyčleňuje z krajiny a z lesů další a další území ponechaná bez péče člověka. Tedy ochranu zaměřenou nejen na přírodu a životní prostředí, ale i na lidi, kteří v ní žijí, sportují a také v ní podnikají. Tato nová iniciativa dává prostor pro setkání s občany, starosty i občanskými sdruženími a spolky, což vítáme. Stojíme o diskusi s nimi, abychom mohli objasnit způsob péče o krajinu a lesy i ochranu přírody. Jako zodpovědné hospodáře nás samozřejmě zajímá i věcná kritika, ale hlavně jde o společná řešení a kompromisy, ne rozpory," řekl generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík.

Více se dočtete zde: O projektu - Hospodaříme s odpovědností (hospodarimesodpovednosti.cz).

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů