zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ambrozek přiznal vulgarismy, omluví se

04.11.2004
Ovzduší
Ambrozek přiznal vulgarismy, omluví se
Lidovecký ministr životního prostředí Libor Ambrozek připustil, že v textové zprávě použil vulgární výraz na adresu některých členů hospodářského výboru sněmovny. Poslancům je připraven omluvit se osobně a případně i veřejně při schůzi dolní komory, výzvy k rezignaci ale odmítl.


"Esemesku" se sprostými výrazy poslal Ambrozek několika generálním ředitelům velkých průmyslových podniků, když je žádal o podporu při projednávání vládního návrhu zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. Při dnešní schůzi sněmovny textovou zprávu zveřejnil poslanec ČSSD Josef Hojdar (ČSSD). Ministra nazval dobytkem a škůdcem státu a vyzval premiéra Stanislava Grosse (ČSSD), aby Ambrozka odvolal.


Ambrozek se hájil tím, že expresivní výrazy použil v soukromé korespondenci. "Člověk se někdy unáhlí, já jsem prudká povaha. Samozřejmě nahlas taková slova nepoužívám, ale v soukromé korespondenci to může někdy ulítnout, není to důvod k nadšení, budu se toho snažit vyvarovat," řekl novinářům. Odstoupit kvůli tomu ale nehodlá. "Jedno ne úplně slušné slovo není důvodem k odstoupení z funkce," dodal.


Reagoval prý tak ostře, protože poslanci z hospodářského výboru podle něj nepochopili význam zákona o povolenkách pro český průmysl. "Veřejně bych to o svých kolezích poslancích nikdy neřekl. Pokud to poslanec Hojdar říká nahlas, o něčem to svědčí. Není to 'esemeska', s níž bych se chlubil," dodal. Mnozí Ambrozkovi straničtí kolegové nechtěli uvěřit tomu, že by křesťanský demokrat mohl použít tak hrubé výrazy.


Ministr je přesvědčen, že naléhavá zpráva SMS nakonec pomohla, aspoň zatím - poslanci zákon poslali do závěrečné čtení.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí