Čtvrtek, 1. prosince 2022

Odpadové centrum uspělo v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

24. června 2009
Odpadové centrum uspělo v soutěži Stavba roku Zlínského kraje
VSETÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Logistické centrum odpadů mikroregionu Vsetínsko uspělo na letošním ročníku Stavby roku Zlínského kraje, do níž se letos přihlásil rekordní počet realizovaných projektů. V kategorii dopravních, inženýrských a ekologických staveb bylo oceněno čestným uznáním.

Ocenění převzal včera večer v kulturním domě v Uherském Hradišti  vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík. „Cením si toho, že tato stavba, kterou posuzovali architekti, autorizovaní inženýři a podnikatelé ve stavebnictví, je i v očích těchto odborníků kvalitní nejen po funkční, ale i po architektonické stránce,“ komentoval ocenění místostarosta Kudlík.

Logistické centrum odpadů mikroregionu Vsetínsko je po projektu Čistá řeka Bečva druhou největší ekologickou stavbou na Valašsku. Byla vybudována za pomocí evropské a státní dotace celkovým nákladem téměř dvě sta milionů korun a díky němu má Vsetín nejmodernější technologie a zařízení na svoz, dotřiďování a recyklaci odpadů.

Do soutěže Stavba roku 2008 Zlínského kraje bylo přihlášeno 44 staveb, což je nejvíce v celé sedmileté historii soutěže. Z dalších valašských staveb uspěl také krytý bazén a revitalizace zadního nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí a také stavby mostů v Hovízkách.

Eva Stejskalová

http://www.mestovsetin.cz/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů