Neděle, 4. prosince 2022

ELEKTROWIN a ASEKOL nabídly obcím postiženým povodní pomoc

7. červenece 2009
ELEKTROWIN a ASEKOL nabídly obcím postiženým povodní pomoc

Elektrozařízení poškozené vodou tak neskončí na skládkách

Praha – Ničivé povodně na Novojičínsku, Olomoucku a v jižních Čechách po sobě zanechaly v mnoha městech a obcích zničené vybavení domů a bytů – mezi ním

i nevratně poškozené elektrospotřebiče a elektrozařízení. Kolektivní systémy ELEKTROWIN a ASEKOL společně nabízí postiženým obcím pomoc při likvidaci vzniklého elektroodpadu z domácích elektrospotřebičů, elektronářadí a nástrojů, spotřební elektroniky, výpočetní techniky i elektronických hraček.

Obě společnosti ELEKTROWIN a ASEKOL zaslaly na krizové štáby v záplavami zasažených oblastech dopis s nabídkou pomoci při odvozu poškozeného elektrozařízení na vlastní náklady s tím, že za každý velký odevzdaný spotřebič vyplatí postiženým obcí 100 Kč. Mimořádné svozy poničených elektrospotřebičů a elektroniky a jejich ekologickou recyklaci si mohou objednat i postižené obce, které nemají se jmenovanými kolektivními systémy uzavřenou smlouvu.

„Dle zákona o odpadech je nutné tento typ odpadu svážet na místa k tomu určená. Zejména v malých obcích proto hrozí, že nefunkční lednice, mrazáky, sporáky, pračky, poškozené počítače, rádia či televize a další skončí na černých skládkách,“ vysvětluje generální ředitel společnosti ELEKTROWIN Ing. Roman Tvrzník. „Považujeme za samozřejmé v této nelehké době nabídnout postiženým obcím při likvidaci elektroodpadu pomoc,“ dodává Mgr. Jan Vrba, jednatel společnosti ASEKOL.

„Vážíme si velkorysého přístupu obou společností k pomoci obcím a občanům v zaplavených oblastech. Včasnost a administrativní jednoduchost nabízené pomoci je základním předpokladem pro to, aby ji postižené obce vůbec mohly využít, protože starostové i občané bohužel stále mají jiné starosti než vyplňovat složité formuláře. Nabízená pomoc tyto parametry splňuje, proto za ni moc děkujeme“ sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas.

Svoz je možné objednat:
- v ELEKTROWINU na telefonním čísle 241 091 842, e-mail: sber@elektrowin.cz a fax: 241 091 834
- v ASEKOLU na telefonním čísle 261 303 255, e-mail: obce-dispecink@asekol.cz a fax: 261 303 256
- s využitím informací na www.elektrowin.cz a www.asekol.cz.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů