Neděle, 27. listopadu 2022

Evropské peníze pro zateplování, fotovoltaické elektrárny i protipovodňová opatření

22. září 2009
Evropské peníze pro zateplování, fotovoltaické elektrárny i protipovodňová opatření
Členové krajské pracovní skupiny hodnotili 15 projektů z Operačního programu Životní prostředí. Na uzavřené 10. kolo příjmu žádostí do Operačního programu Životní prostředí navázalo dne 17. září 2009, v sídle Krajského úřadu kraje Vysočina, zasedání a jednání "Pracovní skupiny pro výběr a zajištění implementace projektů Operačního programu Životní prostředí v letech 2007-2013" (níže jen "KPS").

Nejčastějším typem projektem bylo výstavba a rekonstrukce zdrojů elektřiny, přičemž celkově finančně nejnáročnějším projektem se stala instalace střešních fotovoltaických panelů od fy EKOBIOENERGO o. s. z Třebíče. Mezi akceptovanými projekty se objevil i záměr
(studie proveditelnosti) na "Zlepšení systému protipovodňové systému" na Moravské Dyji u obcí Dolní Dvorce až Nevcehle. V 10. kole příjmu žádostí byly akceptovány projekty za kraj Vysočina za více jak 68 mil. Kč. KPS doporučila všech 15 akcí ze seznamu žádostí.

Celkovému stavu při schvalování žádostí a aktualitám v Operačním programu Životní Prostředí se ve svém vystoupení věnoval zástupce Ministerstva životního prostředí Tomáš Bernt.

K hodnoceným projektům řekl předseda KPS Zdeněk Ryšavý: "Vysoká investiční náročnost projektů na úspory energií i výstavbu obnovitelných zdrojů energie dělá z OPŽP důležitý nástroj na podporu opatření ke snižování emisí CO2. Věřím, že v dalších výzvách budou podány nejen projekty na fotovoltaické elektrárny, ale také na bioplynové stanice, kotelny na biomasu a další druhy OZE."


  • Více informací Marek Brom, odbor životního prostředí, tel: 564 602 208, e-mail: brom.m@kr-vysocina.cz
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů