Neděle, 27. listopadu 2022

Pozvánka na veletrh STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Zelená úsporám, dotace na zateplení, nízkoenergetické stavění, moderní architektura - to jsou stěžejní  témata podzimního veletrhu

Pozvánka na veletrh STAVOTECH - Moderní dům Olomouc

Další již 38. pokračování stavebního a technického veletrhu STAVOTECH - Moderní dům Olomouc se uskuteční ve dnech 5. - 7. listopadu 2009 v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora a přilehlých venkovních plochách. Listopadový veletrh STAVOTECH - Moderní dům je největším podzimním stavebním veletrhem na Moravě, který přináší bohatou nabídku stavebních materiálů, výrobků, služeb a technologií. Součástí veletrhu je řada doprovodných výstav, konferencí, seminářů a prezentací - právě tady mohou stavaři, investoři i individuální stavebníci najít spoustu nových myšlenek, nápadů a informací...

Co tedy návštěvníci na veletrhu najdou?
Úspory energie, nízkoenergetické stavění a využití obnovitelných zdrojů energie jsou stěžejní témata veletrhu a jeho specializované sekce EKOENERGIE.
Dotační program Zelená úsporám se nese celým veletrhem, kromě přednášky pořádané přímo Státním fondem životního prostředí (SFŽP) představí ve výstavních expozicích své výrobky a služby mnohé firmy zapojené do tohoto programu. Navíc k páteční přednášce a poradenství SFŽP najdete v sobotu na veletrhu fundované odborníky ČKAIT, kteří poradí s problémy kolem stavění a rekonstrukcí, technického zabezpečení budov, programů Zelená úsporám a Nový panel ...
Podobný program na zateplení a výměnu oken má připravený Olomoucký kraj, který v pátek představí přednáškou podmínky pro poskytnutí příspěvku. Po celou dobu veletrhu bude k dispozici prezentační stánek s poradenským centrem k programu.
Důležitou součástí Ekoenergie je celodenní seminář k nízkoenergetickému a pasivnímu stavění. Zajímavým pásmem je MiniVIDEOsolarFEST - komentované promítání filmů a " videoprocházek" z unikátních solárních instalací v ČR i cizině, spojeno se základním poradenstvím k termickým a fotovoltaickým solárním systémům i nízkoenergetickým a pasivním domům. Přednáškovou část doplňují témata k využití tepelných čerpadel a solárních systémů.
Samozřejmostí výstavní části akce je prezentace firem zabývajících se úsporami energie a obnovitelnými zdroji a také centrální expozice poskytující na posterech vysvětlení a popis jednotlivých zdrojů obnovitelné energie - solární, geotermální, větrnou, biomasu...

Olomoucký kraj také zastřešuje expozici měst a obcí Olomouckého kraje, která je součástí již osmého ročníků přehlídky investičních příležitostí pod názvem RegionInvest. Kromě Olomouckého kraje se zde představí města Olomouc, Přerov, Prostějov, Šternberk a Litovel. Své místo pro prezentaci tady mají oceněné obce krajského kola soutěže Vesnice roku. Přehlídka se již tradičně uskutečňuje pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje.

Další součástí veletrhu jsou OLOMOUCKÉ DNY ARCHITEKTURY A STAVEBNICTVÍ. Jejich program je tradičně bohatý a zahrnuje spoustu přednášek např. k designu městského mobiliáře, mobilním mateřským školám, architektuře v zátopových oblastech. Prostor pro řešení profesních otázek zejména kolem architektonických soutěží zde našli i architekti České komory architektů. Nejen pro Olomoučany je zajímavé téma zabývající se regenerací okolí a rekonstrukcí obchodního domu PRIOR v Olomouci, které představí olomoucký Ateliér-R.
Ve výstavní části této sekce se představí architektonické soutěžní i nesoutěžní přehlídky - Salon dřevostaveb, Nový domov, Stavba roku ČR 2009, Grand Prix - Národní cena za architekturu Architekt award, Přehlídka diplomových prací studentů fakult architektury, studentská soutěž Mobilní mateřská škola a naposled také uceleně všechny hodnocené stavby soutěže Stavba roku 2008 Olomouckého kraje. Pěknou tradicí, provázející tuto akci, se stala architektonická procházka po nejzajímavějších nově dokončených stavbách Olomouce a jejího okolí. Letos zavítáme s šéfredaktorem architektonického časopisu ERA 21 Ing.arch. Osamu Okamurou a jedním z autorů projektu Ing.arch. Janem Hájkem z Ateliéru M1 do Přírodovědecké fakulty UP Olomouc.

Nosnou částí celého projektu STAVOTECH - Moderní dům je prezentace firem ve výstavní části - široká nabídka stavebních materiálů, výrobků a služeb, ale i interiérového vybavení nábytku pro stavebníky, kteří dokončují své stavby nebo se připravují na jarní sezónu. V posledních 3 letech se počet vystavovatelů pravidelně navyšuje a nejinak je tomu i letos - bude se prezentovat více než stovka společností. Nejsilnější zastoupení mají firmy nabízející zdící materiály, střešní krytiny, dřevěná i plastová okna, dveře a parapety, garážová vrata, izolace, domovní čističky odpadních vod. Na podzim je velmi silná a aktuální oblast vytápění, návštěvníci zde najdou kotle, topná tělesa, krby, kamna, podlahové vytápění, také alternativní způsoby jsou zastoupeny tepelnými čerpadly, solárními systémy, rekuperací. Ty, kteří uvažují o budoucí podobě svého bydlení, jistě zaujme nabídka realitních kanceláří, finančního poradenství i speciální nabídky rodinných domů od klasických novostaveb po dřevostavby a nízkoenergetické domy. Letos se prezentace firem rozšířily i na interiérové vybavení - luxusní kuchyně, nábytek, bytové doplňky.

Podzimní veletrh STAVOTECH - Moderní dům a souběžně probíhající výstavy a prezentační akce jsou dobrou příležitostí pro konzultaci s odborníky i bohatým zdrojem hodnotných informací a inspirace. Nenechte si tedy ujít příležitost a zavítejte na olomoucké Výstaviště Flora 5. - 7. listopadu mezi 9,00 - 18,00, v sobotu do 17,00 hodin.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů