Čtvrtek, 1. prosince 2022

V Bille myslí na životní prostředí

5. prosinece 2009
V Bille myslí na životní prostředí

Billa otevřela v Ledči nad Sázavou první supermarket se zcela novým komplexním řešením chladicího zařízení. "Vzhledem k využití technologie na bázi oxidu uhličitého je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a výrazně snižuje emise fluorovaných skleníkových plynů, na které se vztahuje kjótský protokol. Díky nízké spotřebě energie navíc chladicí zařízení zlepšuje i celkovou hospodárnost prodejny," uvedl generální ředitel Billy Jaroslaw Szczypka.

"Ekologicky šetrnější technologie chceme zavést i do ostatních prodejen," upřesnil Szczypka. "Přírodu šetřící technologie pořizujeme sice za vyšší finanční náklady, ale věříme, že se nám vše vrátí v podobě důvěry zákazníků v naše odpovědné chování," dodal.

"Zkušenosti s využitím chladicí technologie na bázi oxidu uhličitého v zahraničí jsou jednoznačně pozitivní," konstatoval Jiří Fuidl z dodavatelské společnosti Hauser. "Úspěšně ji provozují v supermarketech ve Švýcarsku, Rakousku i v Anglii. V Česku ale zatím není příliš rozšířená," posteskl si.

Společnost Billa v současnosti zaměstnává takřka 6000 pracovníků. Billa v Ledči, jež zaměstná 31 lidí, se stane v pořadí desátou filiálkou firmy na Vysočině. Do konce letoška Billa plánuje zvýšit počet prodejen v Česku na 196.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů