zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zpravodaj veletrhu WATENVI

02.02.2010
Firmy, CSR
Ovzduší
Voda
Odpady
Obecné
Zpravodaj veletrhu WATENVI

Watenvi je vysoce odborný veletrh, jenž zahrnuje dva veletržní projekty...

První je v pořadí už 16. ročník mezinárodní výstavy VODOVODY-KANALIZACE, jehož pořadatelem je Sdružení oboru vodovodů a kanalizací České republiky (SOVAK ČR). Jeho členové vyrábějí pitnou vodu pro devět a půl milionu obyvatel a následně ji čistí pro téměř osm a půl milionu lidí. Mezinárodní výstava VODOVODY-KANALIZACE je věnována výstavbě vodovodních a kanalizačních sítí, čerpací technice, čističkám odpadních vod, bezvýkopovým technologiím a dalším souvisejícím oborům. Druhým projektem je 16. mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO a je zaměřen na technologie, výrobky a služby, které přispívají k ochraně a obnově čistého životního prostředí. Zahrnuje i obory jako jsou čištění vzduchu a spalin, odstraňování ekologických zátěží, omezování hluku a především nakládání s odpady a jejich druhotné využití.

Na WATENVI přijedou Chorvaté, pokračují v projektu Jadran

Početnou obchodní misi chorvatských odborníků očekávají organizátoři Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu Watenvi, který se bude konat na brněnském výstavišti ve dnech 25. - 27. května 2010. Chorvatsko intenzivně pokračuje v realizaci Projektu Jadran. Jde o největší infrastrukturální projekt v této zemi, jenž zahrnuje výstavbu čističek odpadních vod, podmořských výpustí a kanalizačních soustav ve více než desítce měst na pobřeží Jadranu. V letech 2009 až 2012 Chorvatsko hodlá do těchto staveb investovat 120 milionů eur. Zatímco například v České republice je odkanalizováno a vyčištěno přes 80 procent měst a obcí, v Chorvatsku je to pouze asi deset procent.

"I pro letošní ročník veletrhu se nám podařilo dohodnout, že z Chorvatska na veletrh do Brna přijede ještě početnější obchodní mise odborníků než v roce 2009," uvedl člen delegace Michal Polášek, obchodní manažer veletrhu Watenvi. Zástupci Veletrhů Brno, a.s., se účastnili začátkem listopadu spolu s deseti českými firmami odborné vodohospodářské konference v chorvatském Svetem Martinu na Muri. Pořádalo ji Ministerstvo lesů a vod Chorvatska ve spolupráci s CzechTradem a českým obchodním radou v Chorvatsku. Konference se zúčastnilo na 500 odborníků.

Business Point 2010 podpoří mezinárodní obchody

Již nyní jsou na veletrh Watenvi přihlášeny také firmy z Tchai-wanu, a to především z oborů čištění odpadních vod a úprava vody. Cílem jejich veletržní účasti je získání nových obchodních kontaktů a proniknout na trhy východní Evropy. Pro velký zájem v minulém ročníku se i letos uskuteční Business Point. Základem projektu jsou předem rezervované a dohodnuté schůzky, jež slouží k výměně zkušeností i k navázání nových obchodních kontaktů. Jedná se o obchodní mise odborníků s rozhodovacími pravomocemi zejména ze států, které ještě čekají významné investice do vodního hospodářství, vodní a odpadové infrastruktury a ochrany životního prostředí. V minulém ročníku se podařilo přilákat obchodní delegace ze zemí východní Evropy, které jsou potenciálním trhem pro tuzemské firmy, například z Rumunska, Bulharska, Polska nebo Chorvatska. Projektu se také zúčastnily delegace z Francie, Španělska a Itálie. Šlo o představitele vodohospodářských oborů a státní správy, kteří zodpovídají za ekologii, vodohospodářství a protipovodňovou ochranu.


Tradiční vystavovatelé už potvrdili svoji účast

K účasti na veletrhu Watenvi se již přihlásila řada tradičních vystavovatelů, například FONTANA R, HAWLE ARMATURY, HOBAS CZ, Jihomoravská armaturka spol. s r.o., KSB - PUMPY + ARMATURY, LK Pumpservice, ONDEO Services CZ, REHAU, Siemens, VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, VOD-KA Litoměřice, WILO Praha a další.

Více informací naleznete na www.watenvi.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí