zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zateplování budov veřejného sektoru

20.07.2010
Dotace
Zateplování budov veřejného sektoru

Ekologické centrum Most rozšiřuje, v souvislosti s novou výzvou programu Zelená úsporám, své bezplatné poradenství také pro potenciální žadatele o zateplení škol, školek, domovů důchodců, nemocnic, městských úřadů a dalších budov veřejného sektoru.

Mostecké ekocentrum funguje od roku 2010 jako poradenské centrum spolupracující s programem "Zelená úsporám". Ekoporadci jsou připraveni poskytovat potenciálním žadatelům bezplatné a nezávislé poradenství zaměřené na různé typy podpory v rámci zmíněného programu. Poradenství probíhá jak po telefonu, tak je možné zasílat dotazy e-mailem nebo konzultovat svůj záměr osobní návštěvou v ekocentru. Žadatelé mají možnost obrátit se kromě mosteckého ekocentra také na další poradenská centra, jejichž seznam naleznou na internetových stránkách www.zelenausporam.cz. "Oproti poradenství a vyřizování žádostí o dotace, které nabízí např. stavební firmy, poskytují poradenská centra nezávislé poradenství, které není vázané k nákupu služby u konkrétního dodavatele. Seznámí žadatele krok za krokem s postupem podání žádosti, alternativami úspor, s možnými úskalími a na závěr doporučí energetické auditory či dodavatele v regionu, ze kterých si žadatel sám vybere." dodala Soňa Hykyšová, vedoucí Ekologického centra Most. Veřejnost má možnost obracet se na ekocentrum se svými dotazy k tomuto programu až do června příštího roku.

V souvislosti s vyhlášením nové výzvy určené pro zateplení budov veřejného sektoru, nabízí mostecké ekocentrum poradenství také obcím, městům, krajům, obecně prospěšným společnostem, nadacím, církvím a dalším potenciálním žadatelům. Žádosti o dotace na zateplování budov veřejného sektoru je možné podávat od 19. července do 31. srpna. Připraveny jsou celkem 4 miliardy korun. Je však možné, že vzhledem k zájmu, bude příjem žádostí ukončen ještě před 31. srpnem 2010.

Žadatelé, kteří chtějí využít dotace z programu Zelená úsporám na objekty určené pro trvalé bydlení, ať už se jedná o rodinné nebo bytové domy, mají možnost podat žádost do konce června 2012. Je možné žádat o dotaci rovněž na již realizovaná opatření. Existují zde však podmínky, které je nutné dodržet. Právě v tomto mohou potenciálním žadatelům pomoci poradenská centra.

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací zdrojů na vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. Podporováno je kvalitní zateplování rodinných domů a bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických staveb a také výstavba v pasivním energetickém standardu.

Ekologické centrum Most pro Krušnohoří

Budovatelů 2830, 434 37 Most

Tel.: 476 208 706, fax: 476 703 992

E-mail: ecmost@vuhu.cz ; www.ecmost.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
11
7. 2022
11-15.7.2022 - Tábor, výlet, pobytová akce
Brno - Bosonohy
INISOFT s.r.o.
13
7. 2022
13.7.2022 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
14
7. 2022
14.7.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů
Složky životního prostředí