Čtvrtek, 25. července 2024

Senát USA torpéduje ochranu klimatu EU

Senát USA torpéduje ochranu klimatu EU

USA hrozí blokádou systému obchodu s emisemi EU. Výbor pro obchod a dopravu senátu se jednomyslně vyslovil pro návrh zákona, který americkým leteckým společnostem zakáže účast v uvedeném systému. Jasná pozice výboru naznačuje, že také plénum senátu návrh zákona přijme. Následovat musí ještě projednání v 2. komoře kongresu a nakonec podpis prezidenta Obamy, než by zákon vstoupil v platnost.

Z Bruselu se k tomu ozvalo "No comments". Evropská komise nezaujme k hlasování v USA stanovisko. Přes oficiální mlčení se nechala komisařka C. Hedegaardová přes twitter slyšet, že se nedomnívá, že by Obama hospodářství zákazem zatížil. Návrh zákona údajně vychází z toho, že problém lze řešit jen na úrovni ICAO.

Spolkový svaz německého letectví rozhodnutí Washingtonu uvítal. Německá letecká doprava se nestaví proti obchodu s emisemi, ale musí být mezinárodně přijat a být konkurenčně neutrální. Podle Svazu německého průmyslu nemůže EU po rozhodnutí senátu "světově sporné zatažení letecké dopravy do systému ustát".

Zdroj:Logistika
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů