Pondělí, 22. července 2024

Přijďte diskutovat o kvalitě městského prostředí na mezinárodní seminář

Přijďte diskutovat o kvalitě městského prostředí na mezinárodní seminář

Dne 6. listopadu 2012 se v Praze uskuteční mezinárodní seminář s názvem "Město, které (si) tvoříme", který je pořádán nadací Heinrich-Böll-Stiftung ve spolupráci s NSZM ČR a Centrem kvality bydlení. Akce si klade za cíl za účasti odborníků z řad architektů, zástupců měst a obcí i občanských iniciativ otevřít diskusi o kvalitě městského prostředí a o nástrojích, které je možné využívat k efektivnímu ovlivňování podoby měst. Cílem semináře je také inspirovat koncepční myšlení a praktické strategie.

V dopolední části programu se uskuteční panelová diskuse s českými i zahraničními odborníky, v odpolední části bude konference probíhat ve dvou paralelních pracovních skupinách. První pracovní skupina se bude zabývat tématem "Obytné město", druhá skupina bude diskutovat na téma "Město více generací / Sociální aspekty městského rozvoje". Na závěr proběhne prezentace pracovních skupin.

Registrovat se můžete do 31. října 2012 na email: zdenka.lammelova@cz.boell.org.

Akce je součástí projektu NSZM ČR "Strategické řízení v obcích - kvalitně a efektivně", který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů