zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim letos chystá investice za 160 milionů korun

22.01.2013
Sanace, staré zátěže
Chrudim letos chystá investice za 160 milionů korun

Chrudim letos chystá investice za 260 milionů korun, z toho 160 milionů korun využije z dotací. Nejvíc bude stát sanace ekologických zátěží v areálu bývalé Transporty, sdělil dnes ČTK vedoucí odboru investic Petr Pecina. Loni byly investice podstatně skromnější, v řádech milionů korun.

"Větší investiční akce budou stát 70 milionů korun a 30 milionů korun tvoří opravy a údržba. Největší akcí je odstranění ekologické zátěže Transporta Chrudim za 160 milionů korun a stavby v rámci integrovaného plánu rozvoje města za 36 milionů korun," uvedl Pecina.

V bývalé Transportě hodlá letos město zadat demolici objektů na třech místech, odstranit tamní zeleň, nechá vyhloubit jámy do hloubky asi osmi metrů. Kontaminovanou zeminu odborná firma odveze na skládku a na dno jam uloží štěrk a znovu zasype hlínou. Práce začínají s více než půlročním zpožděním.

Areál, kde se vyráběly například výtahy, eskalátory a pásové dopravníky, je zamořen těkavými uhlovodíky. Znečištění v zemině je karcinogenní a představuje nebezpečí pro nedaleké Medlešice a Dřenice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí