Brno bude poprvé hostit XIX. Teplárenské dny

3. dubna 2013
Brno bude poprvé hostit XIX. Teplárenské dny

Neoficiální svátek českého teplárenství - Teplárenské dny 2013 - bude poprvé v jejich devatenáctileté historii hostit brněnské výstaviště. Součástí odborné mezinárodní výstavy techniky a technologií pro dálkové zásobování teplem a chladem, elektroenergetiku a obnovitelné zdroje jsou i odborné konference a semináře, které v minulých ročnících navštívilo už přes 10 000 účastníků.


Z tepláren, výtopen, a elektráren je v České republice zásobováno dálkovým teplem přes 1,5 milionu domácností, tedy plné dvě pětiny obyvatel. Každoročně se proto scházejí zástupci teplárenství, aby si vyměnili zkušenosti a prodiskutovali aktuální stav legislativy a posun v technologiích pro teplárenství. Výběr moravské metropole jako hostitele není náhodný. Brno patří se skoro 100 000 byty zásobovanými teplem z tepláren k trojici měst s nejrozvinutějším teplárenstvím a první teplárna u nás byla postavena před více než 80 lety právě v Brně.

Třídenní konference Teplárenského sdružení "Dálkové zásobování teplem a chladem", jejímž generálním partnerem jsou Teplárny Brno, se vedle pracovníků z tepláren zúčastňují i studenti vysokých škol a zástupci státní správy i místních samospráv. Součástí programu Teplárenských dnů 2013 je i seminář Odpady z energetiky a energetické využití odpadů, kde se o zkušenosti podělí zástupci SAKO Brno, která je důležitým dodavatelem tepla do brněnské soustavy.

Při slavnostním zahájení budou na výstavišti v Pavilonu "E" v úterý 9. dubna vyhlášeny Projekty roku v soustavách zásobování teplem a chladem za rok 2012. Letos jich bylo do užší nominace ve 3 kategoriích vybráno jedenáct a další tři budou vyhodnoceny jako Počin roku 2012. Do užší nominace Projektů roku 2012 byly ve všech třech kategoriích vybrány i projekty z Brna a okolí:

Kategorie: Snížení tepelných ztrát - přechod na efektivnější horkovodní rozvody

Teplárny Brno, a.s., s projektem Druhá etapa přechodu z páry na horkou vodu v Brně;

Kategorie: Rozvoj soustav zásobování teplem

MIX MAX - ENERGETIKA, s.r.o., Brno a Zásobování teplem s.r.o. Blansko s projektem Energetická modernizace sportovních areálů v Blansku a Boskovicích;

Kategorie: Rozvoj KVET a využití obnovitelných a druhotných zdrojů energie

Zásobování teplem s.r.o., Blansko s projektem Kogenerační jednotky v soustavách zásobování teplem v Blansku a Boskovicích.

Podrobnější informace k TD 2013 na http://www.tscr.cz/akce/td/ a http://www.teplarenske-dny.cz/

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů