zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sběr vyřazeného elektrozařízení v Jihomoravském kraji

19.04.2013
Zpětný odběr
Sběr vyřazeného elektrozařízení v Jihomoravském kraji

Jihomoravský kraj v loňském roce ve spolupráci s kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení ELEKTROWIN nadále pokračoval v podpoře ekologického nakládání s tímto specifickým druhem odpadu.

Došlo tak k dalšímu zahuštění sběrné sítě vyřazených elektrozařízení; na území kraje přibylo 13 velkoobjemových kontejnerů speciálně upravených pro sběr elektra a 25 malých uzavřených červených kontejnerů, pokračoval také úspěšný projekt "Putující kontejner", díky němuž se ve třiadvaceti menších obcích kraje sebralo celkem přes 31 tun vyřazené elektroniky. V rámci motivačního programu společnosti ELEKTROWIN bylo financováno vybavení sběrných dvorů a sběrných míst obcí; jednalo se nejen o umisťování nádob na elektro, ale také o realizaci technického a elektronického zabezpečení sběrných dvorů (oplocení, kamerové systémy a jiné), vybudování zpevněných ploch, obce si mohly pořídit rovněž manipulační techniku. V rámci tohoto programu má každá obec Jihomoravského kraje možnost i letos získat až 100 tisíc Kč.

Pokračovaly také osvětové a vzdělávací programy, jako jsou soutěže ve školách, vyhodnocování výsledků sběru v obcích, propagace zpětného odběru elektrozařízení směrem k veřejnosti a další aktivity. Celkem bylo v roce 2012 na území Jihomoravského kraje do sběrné sítě a další podpory zpětného odběru vyřazených elektrozařízení a jejich recyklace investováno více než 2,6 milionu korun. Jihomoravský kraj pokračuje ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN rovněž v letošním roce; o nejdůležitějších společných akcích naleznete informace na těchto stránkách. Závěrečná zpráva na: http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=203726&TypeID=2

ZDROJ: Jihomoravský kraj

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
6. 2022
7-9.6.2022 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí