Žlaby s filtračním substrátem

22. dubna 2013
Žlaby s filtračním substrátem

Společnost HAURATON, která se specializuje na odvádění povrchových vod, rozšířila svůj sortiment o nový systém žlabů s filtračním substrátem DRAINFIX CLEAN.

Systém byl schválen Německým institutem pro stavební techniku (DIBt). Společnost následně novinku představila na výstavě IFAT v Mnichově. Systém žlabů DRAINFIX CLEAN zajišťuje filtraci znečištěné dešťové vody z ulic a parkovišť s využitím substrátu vyvinutého speciálně pro tento účel. Pomocí této metody dochází k retenci a blokování téměř 100 % přítomných znečišťujících látek, například velmi jedovatých těžkých kovů, což přispívá k ochraně podzemních vod. HAURATON tímto výrobkem položil základy nových standardů v oblasti ochrany životního prostředí.

Společnost Hauraton byla založena v roce 1956. Do dnešní doby je to firma rodinná, která má zastoupení po celé Evropě i mimo ni. Řada jejích produktů je v současné době považována za technologické milníky v oblasti řízení dešťových vod. HAURATON mimo jiné vyvinul první žlab s kovovou ochranou hran (1970), uvedl na trh beton vyztužený skelnými vlákny (1974) a vynalezl odvodňovací žlab pro ploché střechy a střešní terasy (1982), stejně jako lehké žlaby vyrobené z PE-PP určené pro zahradní a venkovní konstrukce (1995). Přední postavení inovátora v daném oboru zajistil společnosti v neposlední řadě patentovaný aretační systém SIDE-LOCK (1998).

Začátkem nového tisíciletí začal HAURA- TON vyvíjet prvky určené pro vsakování dešťové vody a odlučování ropných látek. Vsakovací moduly DRAINFIX BLOC mají vysokou kapacitu a malé prostorové nároky. Je možné je použít i pod těžce namáhané plochy. Odlučovače řady AQUAFIX se vyrábějí v široké škále kapacit a použitých materiálů pro široké uplatnění v různých oblastech průmyslu i stavebnictví.

Zdroj:STAVITEL
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů