zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha vypsala více než miliardový tendr na svoz odpadu

03.05.2013
Odpady
Praha vypsala více než miliardový tendr na svoz odpadu

Praha vypsala tendr na svoz komunálního odpadu za předpokládanou hodnotu 1,082 miliardy korun bez DPH. Vítěz výběrového řízení bude služby zajišťovat od listopadu, smlouva potrvá 12 měsíců. Zájemci se do výběrového řízení mohou hlásit do poloviny července, zjistila ČTK z věstníku veřejných zakázek.

Město mělo původně uzavřenou desetiletou smlouvu na svoz odpadu s akciovou společností Pražské služby. Smlouva skončila na konci roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem nakonec zrušila. Nejnižší nabídka totiž byla o více než tři miliardy vyšší než předpokládaná cena.

Od té doby Praha několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami prodloužila. Naposledy v prosinci loňského roku zadala firmě zakázku na deset měsíců za 826 milionů korun.

Více než miliardový tendr vedení města vypsalo i přesto, že už několik měsíců tvrdí, že chystá šestiletou zakázku s předpokládanou hodnotou 7,34 miliardy korun bez DPH. Otevřené výběrové řízení ale dosud vypsáno nebylo.

Praha zároveň usiluje o odkup podílu ve výši asi 17,3 procenta, který v Pražských službách vlastní společnost Northward Holding Limited. Ta ji na konci loňského roku koupila od skupiny Natland. Praha v Pražských službách ovládá 77 procent akcií.

Jana Hrubá

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
25
1. 2022
25.1.2022 - Seminář, školení
Plzeň, Hotel Ibis
INISOFT s.r.o.
26
1. 2022
26.1.2022 - Seminář, školení
České Budějovice, Clarion Congress Hotel České Budějovice
INISOFT s.r.o.
27
1. 2022
27.1.2022 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí