V pražských Šterboholech dnes hořela černá skládka odpadu

15. srpna 2013
V pražských Šterboholech dnes hořela černá skládka odpadu

V pražských Šterboholech dnes zhruba dvě hodiny hořela černá skládka součástek do aut, včetně autosedaček a pneumatik. Příčinu ohně hasiči zatím neznají. Vyšetřovatelé musí počkat, až ohniště vychládne. ČTK to v podvečer řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Hořet začalo krátce po 16:00 a u ohně zasahovalo 50 až 60 hasičů. Hustý dým byl vidět z dálky i několika kilometrů, například z Vinohrad či Chodova. Překročení nejvyšších přípustných koncentrací chemici na místě ale nezjistili, uvedla mluvčí.

Podle ní krátce před 18:00 hasiči oheň zlikvidovali. Na místě zůstalo ale jedno družstvo kvůli rozhrabování a dohašování ohniště.

Zraněn nebyl při požáru nikdo, zplodin z ohně se však nadýchal pes přivázaný na sousedním pozemku. Mluvčí uvedla, že policisté ho brzy z kouře vyvedli a přivolali záchrannou službu pro zvířata. "Pes měl štěstí, dostal se z toho sám, byl jen zkontrolován," řekl ČTK veterinární technik, který psa ošetřil.

Vysvětlil, že zvířatům, která se hodně nadýchají ohně, se poskytuje podobná pomoc jako lidem. "Zvířatům se podává kyslík a pokud je potřeba léky na podporu dýchání, poté následuje akutní převoz na nejbližší veterinární kliniku, která má k dispozici kyslíkový box," řekl.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů