Plumlov: ze sběrného místa uděláme sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí

17. října 2013
Plumlov: ze sběrného místa uděláme sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí
sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí" href="http://www.iprostejov.cz/obrazky/pneumatiky_prehrada_skladka.JPG" rel="prettyPhoto[1]">Plumlov: ze <a target=sběrný dvůr. Černé skládky snad skončí" src="http://www.iprostejov.cz/obrazky/pneumatiky_prehrada_skladka.JPG" style=" height: 124px" />

Plumlov - Obyvatelé Plumlova se dočkají rozšíření služeb sběrného místa, kam vozí odpad. Město, které dostalo pětimilionovou dotaci na zřízení oficiálního sběrného dvora, nakoupí i kontejnery na vysloužilé elektro a techniku na drcení odpadů. Doufá, že černé skládky kolem přehrady skončí.

"Právě chystáme výběrové řízení na firmu, která se toho ujme. Provoz sběrného dvora bychom chtěli spustit příští rok," informoval starosta Plumlova Adolf Sušeň. Stávající plechovou halu čeká rekonstrukce, kontejnery se zastřeší, plocha dostane novou povrchovou úpravu. "Pořídíme také novou techniku, která se postará například o drcení odpadu, a zavedeme i nové kontejnery na elektroodpad," vyjmenoval starosta s tím, že jde v úhrnu o pětimilionovou dotační investici.

Černé skládky

Lidé z Plumlova mohou dnes na sběrné místo vozit komunální, ale i biologický a nebezpečný odpad. Už několikrát tu přitom skončily i pneumatiky z černých skládek kolem plumlovské přehrady. "Už jsme s Povodím Moravy uklidili desítky starých pneumatik, ale viník se bohužel nenašel," krčí rameny starosta Sušeň. "Vždycky se najdou takoví, kteří mají dojem, že si mohou všechno dovolit. Právě proto chceme rozšířit sběrné místo ve sběrný dvůr, abychom nelegálním skládkám předešli," dodal Sušeň.

Velký úklid před dušičkami

Podzimní úklid města plánují v Plumlově na předdušičkový čas. Kdy a kde přesně budou kontejnery přistavené, se lidé dozví na webových stránkách nebo z městského rozhlasu. Plumlov doufá, že po zřízení sběrného dvora skončí černé skládky kolem přehrady.

Pozn.: Pokud chcete pomoci s bojem proti černým skládkám využívejte systému www.zmapujto.cz

ZDROJ: www.iprostejov.cz, kráceno

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů