Tramvaje Siemens Avenio, Siemens Avenio M a ULF

Tramvaje fy Siemens se řadí mezí světovou špičku. Prohlédněte si nejnovější výrobky firmy v této oblasti.

8. června 2014
Tramvaje Siemens Avenio, Siemens Avenio M a ULF

Modulární koncept tramvaje Avenio odpovídá požadavkům zákazníků různých měst a může být použito dokonce tam, kde není infrastruktura ideální. Tramvaje mohou být provozovány na existujících linkách, aniž by byla nutná obnova kolejí nebo úprava kolejového svršku.

Malé nápravové zatížení tramvaje Avenio umožňuje tichou jízdu i na starších tratích, minimalizuje se opotřebení kol a kolejnic a snižuje se spotřeba energie. Inženýři ze společnosti Siemens dokázali u tramvají Avenio podstatně snížit hluk pohonu a brzd, což je příjemné nejen pro cestující, ale také pro kolemjdoucí a obyvatele okolních domů. Na vozidle je použito přes 90% recyklovatelného materiálu.

Stoprocentně nízkopodlažní tramvaj Avenio pro Mnichov poskytuje prostor pro 220 cestujících. Interiér je prosvětlený, prostorný a bez schodů a pohled skrz vozidlo zvyšuje pocit bezpečí cestujících.

V České republice sídlí třetí největší vývojové a konstrukční centrum kolejových vozidel v rámci koncernu Siemens. Ve spolupráci se zahraničními partnerskými pracovišti zajišťuje vývoj a konstrukci vozidel pro železniční i městskou osobní dopravu.

Příklady:

  • Vysokorychlostní doprava: jednotky ICx a Velaro D pro Německo, Velaro Eurostar pro spojení kontinentální Evropy s Britskými ostrovy, Velaro RUS pro Rusko a Velaro CRH3 pro Čínu;
  • Regionální doprava: nízkopodlažní elektrické trakční jednotky Desiro ML pro Německo a Belgii, bezbariérové regionální vlaky pro ruské železnice Desiro RUS, jednotky Desiro City pro Velkou Británii;
  • Městská hromadná doprava: stoprocentně nízkopodlažní tramvaje Avenio pro Mnichov, Haag a katarské hlavní město Dauhá, tramvaje ULF pro Vídeň, metro Inspiro pro Varšavu a Mnichov.

    The Avenio 100 percent low-floor tram represents Siemens' return to the tram market. With its modular concept, the Avenio fits perfectly into any town or city - including yours. You save precious investment funds on routes and infrastructure, and operate a quiet, environmentally compatible service while getting more people to their destination than with any other tram. All this while also enriching your urban landscape through the Avenio's elegant design. At the same time, you are guaranteed decades of cost-effective operation. More on:

Avenio M - Low Floor Tram

Avenio M is the newest member of Avenio family. This tram is the result of continuous further development of the worldwide first modular tram platform Combino. The gained knowledge about modular tram makes Avenio M the most researched and optimized tram which ensures a safe and comfortable ride. As a modular multi-articulated vehicle, Avenio M fulfills every expectation from the operators as well as from the passengers in terms of flexibility in vehicle length and interior design. With the weight optimized aluminium car body and the most modern drive- and control technologies applied in the Avenio, energy consumption can be minimized and operating cost can be saved.

ULF - Ultra Low Floor tram

ULF (Ultra Low Floor) is the tram with the lowest entrance height in the world of 197 mm - so low that no platform is needed.Following the international invitation to tender, Siemens was awarded the contract to design tramcar vehicles with an entrance height lower than 200 mm and to supply, to begin with, a series of 150 vehicles in spring 2004. Siemens will deliver these tramcars between December 2006 and 2015. Both the customer Wiener Linien and its passengers have been very satisfied with the previous series of 150 tramcars. Many improvements have been made to make the vehicle even more attractive

More on: http://www.mobility.siemens.com/mobility/global/en/urban-mobility/rail-solutions/trams-and-light-rail/Pages/trams-and-light-rail.aspx

ZDROJ: Siemens

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů