Těžba uranu v České republice skončí o několik let dříve, než se plánovalo. Pokud se situace na trhu s uranem výrazně nezmění, do dvou let zavře hlubinný důl v Dolní Rožínce - poslední stále fungující uranový důl v Česku. V rozhovoru pro středeční HN to potvrdil nový generální ředitel státního podniku Diamo Tomáš Rychtařík. Česko tak ustoupí od těžby suroviny, u níž patřilo desítky let ke světovým velmocím. I po masivním útlumu...
HN: Těžba uranu v Česku do dvou let skončí. Kvůli nízkým cenám se ho nevyplatí těžit
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/hn-tezba-uranu-v-cesku-do-dvou-let-skonci-kvuli-nizkym-cenam-se-ho-nevyplati-tezit/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie