Skotská vláda vyhlásila moratorium na těžbu ropy a zemního plynu pomocí frakování. Edinburgh to odůvodnil nejasnostmi ohledně dopadů na životní prostředí a zdraví obyvatel. Rozhodnutí přišlo jen dva dny poté, co britský premiér David Cameron ujistil investory, že jeho vláda podporuje frakování. Cameron před časem řekl, že plně využije frakování s cílem kompenzovat pokles těžby ropy a plynu v Severním moři. Vláda v Londýně se snaží frakování prosadit, ekologičtí aktivisté však varují před riziky...
E15: Skotsko zakázalo frakování
Zdroj: Tretiruka.cz - energie