Poliklinika, obecní úřad nebo školy budou šetřit na energiích, obce budou zasakovat srážkovou vodu na parkovacích plochách nebo lépe hospodařit s dešťovkou. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková schválila dvě stovky projektů s dotací v celkovém objemu 800 milionů korun. Obce peníze použijí na energetické úspory u svých budov, na lepší hospodaření s vodou nebo na rozvoj elektromobility. Většina peněz jde z Národního plánu obnovy.
Obce ušetří na energiích i hospodaření s vodou. Další stovky milionů míří na podporu jejich projektů
30. září 2022 9:15
Dotace
Zdroj: SFŽP ČR