Kdo očekává, že Spojené státy použijí své objemné strategické rezervy ropy jako zbraň proti Rusku, bude zklamán. Vyplývá to z rozhovoru, který poskytl ČESKÉ POZICI americký ministr energetiky Ernest Moniz. "Strategické rezervy máme proto, abychom mohli reagovat na nouzové situace. Jejich smyslem rozhodně není manipulovat ceny ropy," řekl Moniz. Významný představitel Obamovy administrativy tak reagoval na výzvy, aby Washington vrhl na světový trh významné množství suroviny, srazil její cenu a...
Ministr energetiky USA: Strategické ropné rezervy nesmějí být prodávány na žádný zahraniční trh
Zdroj: Tretiruka.cz - energie