Skupina největších vyspělých ekonomik G7 se rozhodla začít systematicky snižovat svou závislost na ruském plynu, aby jej Moskva nemohla používat jako zbraň. včerejší schůzka ministrů energetiky a průmyslu zemí G7 rovněž podpořila kroky, které povedou k využití břidlicového plynu z USA a Kanady k budoucímu nahrazování dodávek z Ruska. Země Evropské unie získávají od Ruska asi třetinu své spotřeby plynu a téměř polovina z něj se přepravuje přes Ukrajinu. Více na:...
E15: G7 tlačí na vývoz plynu z USA: Rusko nás vydírat nebude
Celý článek: http://www.tretiruka.cz/news/e15-g7-tlaci-na-vyvoz-plynu-z-usa-rusko-nas-vydirat-nebude/
Zdroj: Tretiruka.cz - energie