zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mladí dobrovolníci se v akci 72 hodin zapojí do stovek projektů

11.10.2019
Ekostyl
Ekologické vzdělání a výchova
Mladí dobrovolníci se v akci 72 hodin zapojí do stovek projektů

Uklízet parky a další veřejná prostranství, sázet stromy, vyrábět úkryty pro hmyz a ptačí budky nebo pomáhat seniorům budou účastníci dobrovolnické akce 72 hodin, která dnes v poledne začíná v Česku. Do více než 560 projektů se zapojí tisíce dětí a mladých lidí. Akce se letos uskuteční poosmé, potrvá do nedělního poledne. Pořádá ji Česká rada dětí a mládeže.

"Letošní, osmý ročník 72 hodin věnujeme ve značné míře tématu přírodního prostředí v souvislosti s probíhajícími klimatickými změnami. Za změnu chování k přírodě stávkují po celém světě mladí lidé, a jelikož je naše akce určena především jim, rozhodli jsme se je v jejich aktivitě také podpořit," uvedli pořadatelé. Zájemcům poskytují třeba sazenice stromů nebo peníze na jejich pořízení, ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus dobrovolníkům předali návody a brožury s informacemi, jak pečovat o vysazené stromy nebo vyrábět jednoduché úkryty pro drobné živočichy a hmyz.

Dobrovolnické akce 72 hodin se konají také v dalších evropských zemích, umožňují dětem a mladým lidem pomáhat, vylepšit své okolí nebo pomoci své obci. "Získávají tím šanci zažít neopakovatelné zážitky s dobrými kamarády a oprávněný pocit, že jsou prospěšní. Naším cílem je ukázat mladým lidem, že často stačí udělat málo, aby dokázali mnoho. Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí," uvedli pořadatelé.

V minulém roce se do projektu zapojilo více než 35.000 dobrovolníků v 612 projektech. Za sedm předchozích ročníků dobrovolníci v Česku uspořádali 2870 projektů, do kterých se zapojilo přes 130.000 lidí. Seznam letošních projektů je na internetových stránkách www.72hodin.cz.

Česká rada dětí a mládeže sdružuje téměř stovku organizací včetně většiny celostátních dětských a mládežnických spolků. Reprezentuje víc než 200.000 členů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí