zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda z kohoutku bude k mání i v restauracích

25.06.2009
Voda
Pitná voda
Voda z kohoutku bude k mání i v restauracích

Uhasit žízeň v restauraci sklenkou vody z kohoutku? V minulosti zázrak, nyní šance na osvěžení za hubičku značně stoupá. Největší firma na českém vodárenském trhu, francouzská společnost Veolia Voda, vyrazila do boje za pití vody z vodovodu.

Kampaň, jejímž cílem je přinést vodu z vodovodu na stoly kaváren a restaurací, má odstartovat letos v létě. Podniky, které se k akci připojí, se objeví na on-line mapě a získají také speciální označení. Ambiciózní projekt mají podpořit také originální sklenice od designéra Daniela Piršče a speciální karafy na vody.

 Voda z kohoutku patří v Česku k nejkvalitnějším na světě.Přestože vodárny slibují hostům vodu z kohoutku v kavárnách a restauracích, netvrdí, že bude k mání zadarmo. A to i přesto, že litr vody z kohoutku vyjde na pouhých šest haléřů.  „Spočítali jsme, kolik stojí ročně mytí sklenic a kolik bude stát chlazení vody v karafách. Kdybychom nic neúčtovali, prodělávali bychom. Host zaplatí symbolickou částku," řekl deníku Mladá fronta Dnes Radomír Smrčka z pražského hotelu InterContinental, jehož restaurace se k projektu připojuje.

V současnosti je voda z kohoutku zdarma k mání v kavárnách, které provozuje Občanské sdružení Greendoors.

Voda, která teče v Česku z vodovodu, podléhá velmi přísné kontrole a řadí se k nejkvalitnějším na světě. V mezinárodních žebříčcích dosáhla tuzemská voda na maximální hodnocení v podobě pěti kapek.

Zdroj: Týden

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí