zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 3 - kontejnery pod zem!

16.12.2009
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
Praha 3 - kontejnery pod zem!

Otevřením systému podzemních kontejnerů pro sběr a třídění odpadů na náměstí Jiřího z Lobkovic spustila třetí městská část rozsáhlou investiční akci, kterou chce žižkovská radnice zvýšit kapacitu sběrných míst, odstranit je z ulic a zabránit vandalům v ničení veřejného prostranství v okolí sběrných míst. Do provozu jej uvedli zástupce starosty Prahy 3 pro investice Jan Šmíd a Jan Marisko z obchodního oddělení Pražských služeb, a.s.


"Podzemní kontejner nahrazuje svou kapacitou tři nadzemní, nehyzdí své okolí a řešení také odstraní nepořádek na povrchu - jsou mnohem odolnější proti rabování," zdůraznil výhody řešení místostarosta pro investice Jan Šmíd, proč jsou podzemní kontejnery z provozního i estetického hlediska nejlepším řešením. Nadzemní část celého zařízení navíc svým vzhledem vhodně doplňuje městský mobiliář.


V první etapě by měly Pražské služby vybudovat v třetí městské části do konce června 2010 osm systémů podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Po náměstí Jiřího z Lobkovic by se kontejnery měly objevit v Milešovské ulici, na náměstí Jiřího z Poděbrad, v Jeseniově ulici v blízkosti křižovatky s Jan Želivského a na Žižkově náměstí. Celkem Žižkovská radnice do této fáze investuje 23 milionů korun.


V Praze 3 v současnosti celkem 147 kontejnerových stání, radnice předpokládá, že jich po třech etapách budování podzemních kontejnerových stání zůstane pouze čtrnáct. Zbylé nahradí 89 podzemních stání. "Konečný počet však bude pravděpodobně nižší, protože na některých vytipovaných místech nebude možné podzemní zbudovat z důvodů podzemních sítí," doplnil místostarosta Šmíd.

ZDROJ: MČ Praha 3

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí