zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Balená voda Korunní měla nepravdivé výrobní kódy

01.02.2010
Pitná voda
Balená voda Korunní měla nepravdivé výrobní kódy

Karlovarsko - U balených vod uvedla Korunní nepravdivé výrobní kódy, čímž posunula datum spotřeby.

Velmi svérázně si výrobce minerálních vod Karlovarská Korunní počínal při informacích pro spotřebitele na svých výrobcích.

Na etiketách lahví s minerální vodou, které stočila firma v lednu, uvedla datum výroby únor či březen. Tím se podle Ústředního inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce pokusila spotřebitele nepravdivě informovat o datu spotřeby. Všechny údaje na potravině totiž musejí být pravdivé.

"Kontrolou výrobní evidence a fyzickou kontrolou zásob na skladě v provozovně společnosti Karlovarská Korunní, společnost s ručením omezeným, ve Stráži nad Ohří bylo skutečně zjištěno, že u několika šarží dvou výrobků, konkrétně Korunní citron s kapkou lemongrass jemně perlivá a Korunní mango s kapkou acai jemně perlivá, byl uveden nepravdivý výrobní kód (datum výroby) a v návaznosti na to i neodpovídající datum minimální trvanlivosti," uvedla Martina Šmídtová, mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Vody se nedostaly do prodeje

Podle uvedených dat výroby měla být podle mluvčí voda vyrobena v měsících únoru až březnu 2010. "Kontrolou bylo dále zjištěno, že žádná z takto špatně označených vod se nedostala až do obchodní sítě, všechna balení byla umístěna dosud ve skladech společnosti," zdůraznila Šmídtová.

Inspektoři na místě vydali na tyto klamavě označené vody zákaz uvádění do oběhu. "Pokud výrobce vody označí správným údajem a požádá o uvolnění zákazu, bude je moci dále prodávat," doplnila mluvčí.

Společnost Karlovarská Korunní se k případu nevyjádřila. Ředitel závodu ve Stráži Damir Durakovic odmítl podat vyjádření s tím, že informace sdělí pouze ředitel Barvíš v Praze. Ten ovšem nebyl po tři dny k zastižení a neodpověděl ani na dotazy zaslané mailem.

S Karlovarskou Korunní bude zahájeno správní řízení, v rámci kterého se teprve rozhodne o výši pokuty. "V tuto chvíli nelze výši pokuty předjímat," dodala Martina Šmídtová.

Zdroj: Denik.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí