zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Knížka Jiřího Knauera - Příčiny krize

27.03.2010
Obecné
Politika
Knížka Jiřího Knauera - Příčiny krize

Jiří Knauer, narozený roku 1934 v Brně, absolvent VŠZ v Brně, v 80-átých letech vedoucí informačního systému o.p. Agrozet, od roku 1991 do roku 1998  vedoucí Odboru rozpočtu a financování Magistrátu města Brna, resp. vedoucí Oddělení ekomonických analýz MMB. Knihu vydala nadace Envioptimum, jež podporuje mj. environmentální vzdělávání a provádění a propagaci environmentálně optimálních technologií.

Knížka v rozsahu 54 stran se věnuje tématu společenské krize vyspělých zemí, popřebě společenskz nezbytné práce, mechanismu vzniku světové krize a východiskům.

Úvodem do knihy je citát Tomáše Bati:

"Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy, které se stanou samy od sebe. To, čemu jsme si zvykli říkat "hospodářská krize", je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek."

Lék na krizi: Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nyvydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání."

Kdo se chce dozvědět více o nesporně zajímavých názorech autora na téma krize a východiska z ní, jež často mají velmi úzkou vazbu na environmentální témata, nechť hledá na www.knihovnicka.cz nebo se zeptá u Nadace Envioptimum - www.envioptimum.cz

ZDROJ: Jiří Knauer - Příčiny krize, www.enviweb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí