zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelenou stezkou prošel ve Velkém Meziříčí rekordní počet soutěžících

17.04.2010
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Zelenou stezkou prošel ve Velkém Meziříčí rekordní počet soutěžících

Velké Meziříčí, SEV Ostrůvek - Více než sto dětí z Velkého Meziříčí, Borů a Velké Bíteše se v sobotu 10. dubna zúčastnilo 8. ročníku místního kola přírodovědné soutěže pro dětské kolektivy Zelená stezka - Zlatý list, kterou uspořádal Český svaz ochránců přírody Kněžice ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Ostrůvek.

"Tradičně probíhá toto místní kolo soutěže v Balinském údolí. Tentokrát nám ale nepřálo počasí, a proto jsme soutěž přesunuli do našeho sídla na Ostrůvku," vysvětluje Jana Audy organizátorka soutěže a dodává: "Budova Ostrůvku vytvořila zázemí soutěže, samotná trasa s šesti stanovišti vedla blízkým parkem Čechovy sady." Na stezce, která nabízela netradiční pohledy na střechy budov města, poznávaly děti léčivé rostliny, pojmenovávaly pomůcky včelařů nebo se zamýšlely nad významem ptáků či mokřadů pro člověka.

Soudě podle bodového hodnocení, prokázaly všechny děti hlubší zájem o přírodu a životní prostředí, nejvíce bodů však nasbíralo ve starší kategorii družstvo ze Základní školy Hany Benešové Bory a v mladší kategorii družstvo ze Základní školy Sokolovská z Velkého Meziříčí. Tyto dva kolektivy budou mít možnost porovnat své znalosti s ostatními soutěžícími v krajském kole soutěže, které se pořádá rovněž Český svaz ochránců přírody Kněžice a proběhne na konci května v okolí Telče.

Více informací poskytne: Jana Audy, tel. 737 079 075, Jana.audy@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí