zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologický úřad zatím na Drobilův předpis kašle

02.08.2010
Politika
Ekologický úřad zatím na Drobilův předpis kašle

Úředníci ministerstva životního prostředí chodí do práce stále v šortkách a krátkých sukních. Fotoreportér ParlamentníchListů.cz ve čtvrtek ráno objektivem zachytil, jak zaměstnanci přicházejí do práce.

Zdá se, že pokyn ministra Pavla Drobila ohledně pracovního oblečení si k srdci příliš nevzali. Dříve neformální ministerstvo pod vedením zelených si zřejmě na pořádky ministra ze strany modrých ptáků bude nějakou dobu zvykat.

"Ono se zatím jedná spíše o doporučení a ne nějaký striktní příkaz. Přímo jako směrnice by to mělo platit zřejmě někdy od podzimu. Musí se k tomu vyjádřit například odbory.

Podle mého názoru by úředníci, kteří jednají s lidmi neměli mít příliš neformální oblečení, i když je pravda, že toto ministerstvo bylo vždy trochu neformální," sdělila ParlamentnímListům.cz mluvčí ministerstva Jarmila Krebsová. A tak zatím ministerští úředníci chodí v tom, v čem chtějí.

Třeba se ještě chtěli převléknout


Podle odborníků je však naprosto přijatelné, aby člověk šel v pohodlném oblečení podle jeho gusta a počasí a v práci se před začátkem pracovní doby převlékl do "pracovního" obleku nebo kostýmu. "V City je naprosto běžné, že ženy chodí třeba v kostýmu, teniskách a péřové bundě. Teprve v budově si oblečou lodičky," myslí si Jana Batty, která žije v Londýně.

Přesné znění pokynu

Vážená paní kolegyně, vážený pane kolego, z pověření ředitele úřadu ministerstva Vám touto cestou tlumočím pokyn pana ministra, aby s okamžitou účinností všichni zaměstnanci ministerstva při výkonu práce dbali, v souladu s etickým kodexem ministerstva, na používání důstojného oblečení (tj. u mužů minimálně uzavřená společenská obuv, dlouhé kalhoty, košile a kravata, u žen minimálně společenská obuv, sukně přiměřené délky či kalhoty a halenka; nelze používat sandály, sportovní či domácí obuv, šortky, trička, oděv deklarující příslušnost k učitému hnutí či kultuře apod.).
V tomto smyslu je připravována též příslušná aktualizace pracovního řádu ministerstva. Výše uvedený pokyn sdělte, prosím, obratem všem zaměstnancům Vámi řízeného útvaru a zajistěte jeho dodržování.

Zdroj: www.parlamentnilisty.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí