zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa přijal zástupce ekologických organizací

29.01.2011
Politika
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa přijal zástupce ekologických organizací

V rámci avizovaného seznamování se s problematikou resortu životního prostředí se ministr životního prostředí sešel se zástupci nevládních ekologických organizací Arnika, Ekologický právní servis, Greenpeace, Hnutí Duha a Zelený kruh.

Ministr měl možnost vyslechnout názory nevládních ekologů jako lidí, kteří se tématy zabývají dlouhodobě a tlumočí mu podněty a informace ze širokého názorového spektra. Témata, o kterých zástupci ministerstva a ekologové spolu diskutovali, se týkala některých již rozpracovaných úkolů - například novely horního zákona a s ní spojeného prolomení těžebních limitů.

"Vycházíme z programového prohlášení vlády, situaci analyzujeme," řekl zástupcům ekologických organizací ministr Tomáš Chalupa. "Plánuji návštěvu severočeského regionu, Ministerstvo životního prostředí nelze řídit bez toho, aby člověk viděl diskutované problémy přímo na místě."

Ministr s ekology mluvil i o hospodaření v Národním parku Šumava. "Ideální řešení, tedy jakýsi odstup, který by nám umožnil v klidu o této otázce rozhodnout, je limitován časem, kterého není moc. Představa, jak má vypadat Šumava, ale není složitá: aby byla zelená, aby sloužila lidem, kteří v ní žijí, i ji navštěvují, a zároveň chránila to, co si ochranu skutečně zaslouží," řekl Tomáš Chalupa.

Debatovalo se o problematice teplárenství a o konečném znění novely vyhlášky o kácení stromů.

"Legislativní uspořádání by mělo být administrativně jednoduché a srozumitelné hlavně pro veřejnost. Je v našem zájmu, aby ta kontrola skrze veřejnost byla možná," řekl Daniel Vondrouš z organizace Zelený kruh.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí