zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Kocourek jednal s komisařem pro životní prostředí Potočnikem

21.10.2011
Politika
Ministr Kocourek jednal s komisařem pro životní prostředí Potočnikem

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek ve čtvrtek jednal s evropským komisařem pro životní prostředí Janeze Potočnikem. Hlavním tématem setkání bylo účinné využívání přírodních zdrojů a otázky s tím související, včetně podpory výzkumu a vývoje moderních technologií zamřených na šetrné nakládání se zdroji

"Účinné využívání přírodních zdrojů považujeme za jeden z nejefektivnějších způsobů, jak v Evropské unii posilovat energetickou bezpečnost," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. "Zároveň je třeba i v této v otázce zachovávat svobodné tržní prostředí, a proto bedlivě sledujeme míru různých regulatorních opatření," dodal ministr Kocourek.

Ministr Kocourek připomněl, že se čeští experti aktivně podíleli na přípravě podkladu pro materiál Raw Materials Initiative, což je strategický dokument, který se zabývá nakládáním s přírodními zdroji v Evropské unii, a který se věnuje zejména otázce zajištění surovin potřebných pro chod evropské ekonomiky.

Vedle setkání s ministrem Kocourkem má evropský komisař Potočnik dnes na programu jednání také v Senátu nebo setkání s ministrem životního prostředí. Zítra komisař Potočnik zavítá na severní Moravu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí