zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Roustoucí trh se zdravou výživou otevírá nové možnosti pro obchod s Mexikem

14.10.2013
Biopotraviny
Zdraví
Roustoucí trh se zdravou výživou otevírá nové možnosti pro obchod s Mexikem

Mexiko se v posledních letech stalo zemí s největším výskytem obezity na světe a spousta Mexičanů se i díky tomuto trendu začala obracet a zajímat se možnosti zdravé výživy. Stejně jako rostou sektory spotřeby kávy a prémiových piv je trh se zdravou výživou v posledních letech strmě rostoucím sektorem. Euromonitor uvádí, že mexický trh se zdravou výživou rostě každý rok o 10 % a v současnosti představuje hodnotu asi 22 milionů dolarů.ilustrační obrázek

Ke změně ve stravovacích návycích Mexičanů přispívá hlavně intenzivní kampaň vlády proti obezitě a nové produktové linie velkých potravinářských firem, které se snaží trendu zdravého životního trendu přizpůsobovat. Například největší potravinářská firma v zemi, Grupo Bimbo, začala vyrábět nízkokalorické produkty s redukovaným obsahem tuku a vyšším obsahem cereálií. Stejně se snaží novému trendu přizpůsobit i firma Coca Cola, která připravuje řadu nových produktů bez cukru u kterých bude jasně uvedeno kolik kalorií obsahují. I restaurace řetězců VIPS, Toks či Mc Donald´s připravily nová menu obsahující zdravé pokrmy.

Felix Ramírez, ředitel Euromonitoru uvedl, že výše uvedé změny se zatím sektávají v Mexiku s pozitivním ohlasem a očekává se zvyšující poptávka po produktech zdravé výživy i v budoucích letech.

ZDROJ: Kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Mexico City.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí