zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hollande a Obama vyzvali svět ke snížení emisí skleníkových plynů

11.02.2014
Klimatické změny
Politika
Hollande a Obama vyzvali svět ke snížení emisí skleníkových plynů

Francie a Spojené státy dnes vyzvaly všechny země, aby se zapojily do vypracování ambiciózní globální dohody o snížení emisí skleníkových plynů ve světě pomocí konkrétních opatření. Uvedli to prezidenti obou zemí, François Hollande a Barack Obama, ve společném prohlášení, v němž zdůraznili těsnou vzájemnou spolupráci před nadcházející návštěvou nejvyššího představitele Francie v USA.

"Můžeme rozvíjet partnerství v oblasti čisté energie, která vytvoří nová pracovní místa, a můžeme postoupit k (hospodářskému) růstu bez množství uhlíku. Můžeme více pomáhat rozvojovým zemím, aby se obrátily k energetickým zdrojům bez množství uhlíku, a lépe čelit stoupání hladiny oceánů a síle bouří," uvedli prezidenti pod titulkem Budoucnost, jakou chceme, si musíme zasloužit.

Připomněli, že země budou mít příležitost vyjádřit své ambice a navrhnout opatření letos v září na světovém summitu o klimatu, který pořádá šéf OSN Pan Ki-mun, a příští rok na mezinárodní konferenci o klimatu, která se chystá v Paříži.

Společné prohlášení prezidentů, které dnes zveřejnily deníky Le Monde a The Washington Post, zdůrazňuje bilaterální a zahraniční spolupráci obou zemí v řadě oblastí. Stalo se tak v den očekávaného příletu Hollandea do Spojených států.

Hollandeův prezidentský Airbus je očekáván ve Washingtonu ve 14:30 místního času (20:30 SEČ). Hned po přistání Obama vezme Hollandea do svého boeingu Air Force One a oba odletí do Virginie. Zde společně uctí památku spoluautora americké Deklarace nezávislosti a jednoho z prvních amerických prezidentů Thomase Jeffersona, který udržoval velmi těsné vztahy s Francií a stal se symbolem spolupráce obou zemí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí