Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Desítky menších obcí dostanou peníze na kanalizaci a čistírny

Desítky menších obcí dostanou peníze na kanalizaci a čistírny

Řídící výbor, který se sešel na konci dubna, posoudil přes 1000 žádostí. Nejvíce projektů (756) se týkalo zlepšování stavu přírody a krajiny, 322 projektů bylo podáno v prioritní ose 1 zaměřené na zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní. Celkem doporučil řídící výbor ke schválení 649 projektů s celkovou výší dotace 10,3 miliardy korun.

Kanalizace a čistírny pro menší obce

Řídící výbor totiž na svém dubnovém jednání projednal další balík žádostí a doporučil ministerstvu životního prostředí schválit další projekty určené na snížení znečištění z komunálních zdrojů a zlepšení jakosti pitné vody. Celkem bylo v rámci posuzované výzvy podáno 277 žádostí a ke schválení bylo doporučeno114 projektů s celkovou výší dotace 5,55 miliardy korun. Většina projektů se týká menších obcí.

Kromě toho výbor doporučil ke schválení velký projekt Čistá řeka Bečva II s požadovanou podporou ve výši téměř 1,2 miliardy korun. Tento projekt přímo navazuje na již ukončený projekt Čistá řeka Bečva I. Jedná se o řešení celého povodí horního toku Bečvy nad profilem soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Projekt musí s ohledem na jeho velikost schválit ještě Evropská komise.

Do začátku dubna bylo v celé České republice podpořeno 335 projektů zaměřených na budování a rekonstrukci kanalizace, čistíren odpadních vod a vodovodů. Dotace z Fondu soudržnosti a SFŽP ČR pro tyto projekty překročila 29 miliard.

Dotace pro zlepšování stavu přírody a krajiny

Nejvíce projektů projednaných řídícím výborem patří do prioritní osy 6 zaměřené na zlepšování stavu přírody a krajiny. Zájemci mohli podávat žádosti na podporu projektů zaměřených na implementaci a péči o území soustavy Natura 2 000, podporu biodiverzity, obnovu krajinných struktur, optimalizace vodního režimu krajiny, podpora regenerace urbanizované krajiny a prevenci sesuvů a skalních řícení.

Ze 1278 podaných žádostí doporučil výbor podpořit 443 projektů. Celková výše dotace pro tyto projekty přesáhne 4 miliardy korun.

"Jednání dubnového řídícího výboru proběhla ve velmi konstruktivním duchu a jeho výsledky můžeme považovat za velmi vydatné jak v počtu doporučených projektů, tak co do objemu schválených dotací," zhodnotil průběh jednání Jan Kříž, ředitel Odboru fondů Evropské unie na MŽP.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist