Předsedkyně TA ČR Rut Bízková vystoupila na konferenci Energetika a životní prostředí

7. října 2014
Předsedkyně TA ČR Rut Bízková vystoupila na konferenci Energetika a životní prostředí

Předsedkyně technologické agentury ČR (TA ČR) Rut Bízková a člen výzkumné rady TA ČR Pavel Bartoš se zúčastnili mezinárodní konference Energetika a životní prostředí v Ostravě. Setkání pořádala katedra energetiky Fakulty strojní Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO).

Předsedkyně TA ČR Rut Bízková na konferenci Energetika a životní prostředí 2014

Předsedkyně TA ČR Rut Bízková na konferenci Energetika a životní prostředí 2014Pavel Bartoš přednesl příspěvek na téma ,,Suroviny jako strategický zdroj" a Rut Bízková představila novinky v cílené podpoře výzkumu a vývoje v České republice.

Konference Energetika a životní prostředí se tradičně účastní jak akademičtí pracovníci, tak odborníci z praxe, pracovníci státní správy a samosprávy, členové Mezinárodní energetické agentury a odborná veřejnosti. Konferenci organizuje profesorka Dagmar Juchelková z vědeckého centra ENET VŠB-TUO. Profesorka Juchelková je rovněž členkou výzkumné rady TA ČR.

Záštitu nad osmnáctým ročníkem konference převzal vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala a předsedkyně Technologické agentury ČR Rut Bízková.

Člen výzkumné rady TA ČR Pavel Bartoš na konferenci Energetika a životní prostředí

Člen výzkumné rady TA ČR Pavel Bartoš na konferenci Energetika a životní prostředíKonference chce sloužit jako fórum k výměně zkušeností, prezentaci výsledků výzkumné činnosti a praktických aplikací, navazování kontaktů pracovníků věnujících se výzkumné a odborné činnosti z vysokých škol i z technické praxe zejména v oblasti energetiky, diagnostiky a životního prostředí.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů