Čtvrtek, 25. července 2024

Další plzeňské trolejbusy zamíří na Sardínii

Další plzeňské trolejbusy zamíří na Sardínii

Společnost Škoda Electric je velmi aktivní v evropském projektu ZeEUS. Jedná se o projekt, který se věnuje využití elektromobility v oblasti veřejné dopravy. Plzeňská Škodovka spolu s firmou Solaris dodá ještě v letošním roce dva trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem do metropole italského ostrova Sardinie Cagliari.

,,Místní dopravní podnik si objednal dva dvanáctimetrové nízkopodlažní trolejbusy s pomocným bezemisním bateriovým pohonem, aby mohly obsloužit i část trati bez trolejového vedení. Vozidla budou jezdit na lince, která spojuje město s pobřežím. V Cagliari v současnosti slouží devět tramvají Elektra ze Škody Transportation a šestnáct trolejbusů ze Škody Electric. Místní dopravní podnik dosáhl obnovy více než poloviny svého vozového parku," říkáobchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

O místo v projektu ZeEUS, který zastřešuje testování ekologických vozidel v rámci reálného provozu ve vybraných evropských městech, se ucházelo celkem 41 evropských měst. Volba padla na Barcelonu, Londýn, Stockholm, Glasgow, Münster, Bonn, Cagliari a také Plzeň, kde v rámci projektu jezdí také škodovácké elektrobusy. Projektu se účastní přes 40 partnerských organizací z okruhu provozovatelů MHD, výrobců a dodavatelů energie, výzkumných organizací či univerzit a samozřejmě výrobců technologií spojených s elektromobilitou po celé Evropě.

,,V podstatě se jedná o detailní otestování reálného provozu elektrobusů případně obdobných vozidel jako jsou hybridbusy a trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem. S tím je rovněž spojen sběr provozních dat a klíčových parametrů. Na základě jejich vyhodnocení budou doporučena řešení v oblasti elektromobility pro veřejnou dopravu. Důležitým cílem je stanovit další strategii pro podporu Evropské unie v této oblasti," dodává Pavel Kuch.

Další informace:

Michal Tobrman
Škoda Transportation
731 462 730
michal.tobrman@skoda.cz

ZDROJ:Škoda Transportation

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů