Čtvrtek, 25. července 2024

Sedmá generace 3/2015: Memento naturae

Vyšlo třetí letošní číslo časopisu Sedmá generace..

Sedmá generace 3/2015: Memento naturae

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč ne/chodíme do přírody? Jak zařídit, aby děti chodily ven? Co znamená žít lokálně? Jak třídíme bioodpad? Proč blokovat neonacisty? Podléháme mediatizaci? Jak se v Holandsku pěstuje a nakupuje? Co vzejde ze spojení environmentalismu a novopohanství? Co nastalo po Farmě zvířat? Čím prospívá paření her? Proč včelařit přírodně? V čem nám pomůže volný trh?

Letošní třetí číslo zčásti zasvěcujeme ne/chuti ke kontaktu s přírodou -- mimo jiné o ní hovoříme s ekopsychologem Janem Krajhanzlem a hudebníkem Tomášem Vtípilem, sledujeme vztah mezi dětstvím v přírodě a ochranou přírody v dospělosti a zprostředkováváme zkušenost Michaely Šebetovské nebo našich čtenářek a čtenářů. V seriálech sondujeme norské šelmy, kompostování a třídění bioodpadu obcemi, včelí underground, mediatizaci nebo slovenský biomasakr. Dále přibližujeme rumunské aktivisty, iniciativu Brno blokuje, nakupování potravin v Nizozemí, novopohanský environmentalismus nebo přínos počítačových her. Dočkáte se i rozhovoru se slovenským ochranářem Jurajem Lukáčem, recenzí filmů Causa Carnivora a Night Moves nebo knih Tržní farma a Divoká příroda Prahy. Vše jako obvykle doplňujeme sloupky Ekologický kompost, Terrapie, Před 7.G, Librarium a servisním Občanským kalendářem.

Na webu k číslu přidáváme čtyři fotogalerie: Johana Drlíková nafotila demonstraci Brno blokuje, Lezoochranářské sdružení VLK slovenský biomasakr, Michaela Šebetovská karpatskou přírodu a účastníci norské výpravy pátrání po tamějších šelmách.

Seznam všech článků čísla najdete tady. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Seznam všech článků najdete zde.

Nezapomenutelné léto vám přeje

redakce 7.G

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů