zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti

19.03.2016
Příroda
Vlk se vrací do české přírody a sysel žije na golfovém hřišti

Výstava Příběhy české přírody přináší nečekaná poznání..

Největší zázraky přírody seodehrávají přímo za vašimi dveřmi. To dokážou fotografiena výstavěPříběhy české přírody, kterou od 21. března do 30. dubna nabídnetrojská botanická zahrada v Praze. Patronem výstavy je Ondřej Prosický, držitel ceny Czech Press Photo, jehož fotografie budou také k vidění.Organizátorem výstavy je odborná organizace Beleco.

,,Česká příroda je plná zajímavostí. Třeba listonoh, živoucí fosilie, miluje život v bývalých vojenských prostorech. Sysel má v oblibě golfová hřiště a vlk se k nám vrací do přírody zpět. Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představí překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času, a často zásluhou člověka, nastaly,"představuje výstavuSimona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody z Beleca.

Otevřete oči a pozorujte bohatství přírody

Česká krajina je plná zajímavých příběhů. Narazíte v ní na dramata, komedie i detektivky.,,Jako fotograf divoké přírody jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa, nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dosah v české přírodě," říká špičkový fotograf a patron výstavy Ondřej Prosický.

Mezi vystavovanými fotografiemi najdete i díla Pavla Radosty, fotografa časopisu Moje země a kurátora výstavy. Ta je součástí populárně naučného projektu společnosti Beleco, kterývznikl díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

golf

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí