zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostrava spustila kampaň na podporu ekologického cestování

30.09.2016
Doprava
Urbánní ekologie
Ostrava spustila kampaň na podporu ekologického cestování

Ostrava zahájila novou informační kampaň Zdravě po Ostravě, která má motivovat obyvatele města k ekologickým formám cestování. V rámci projektu chce město lidem prezentovat alternativní druhy dopravy a seznámit je s jejich ekonomickými i ekologickými výhodami, řekl dnes novinářům Michal Bayer z ostravského magistrátu.

"Cílem projektu je oslovit co nejvyšší počet obyvatel města s tématem alternativních způsobů dopravy, jejich přínosu životnímu prostředí i jejich vlastnímu zdraví. Dále je cílem motivace obyvatel k vyššímu využívání prostředků hromadné dopravy, zejména v periodách zimních měsíců se zvýšenou zátěží škodlivin v ovzduší," řekl Bayer.

Kromě propagačních materiálů, webových stránek a sociálních sítí město plánuje na podzim a zimu kontaktní kampaň v ulicích nazvanou Nech auto doma, při níž chce informovat řidiče automobilů o negativním vlivu automobilové dopravy na stav ovzduší ve městě.

Kampaň bude stát zhruba 1,4 milionu korun a převážnou část nákladů městu pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR. Ostravsko se historicky potýká se zhoršenou kvalitou ovzduší, problémy s kvalitou ovzduší mívá především během podzimu a zimy.

"Důležitou oblastí, která má vliv na stav životního prostředí a ovzduší, a která se bezprostředně dotýká života obyvatel, je doprava. Ta je řazena mezi tři klíčové faktory, které ovlivňují stav ovzduší," připomněl Bayer. Dodal, že podobně zaměřené kampaně jsou například i v Brně či Jihlavě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí